Načítavam…

Degustácia vín “TAJNA”

Kvalitných vín, skúsených vinárstiev i ľudí, ktorí víno nie len obľubujú, ale mu i rozumejú, každým rokom na Slovensku pribúda. Napriek tomu jeden z najosvedčenejších a najtradičnejších konceptov vinárstva u nás takmer chýba. Vinárstvo TAJNA postavilo svoju filozofiu práve na takomto koncepte.

Už aj na Slovensku sa po 25. rokoch etablovala náročná klientela zákazníkov. Za štvrťstoročie voľného podnikania  vo vinohradníctve a vinárstve sa tu vybudovalo viacero prestížnych spoločností, ktoré sú schopné vyprodukovať kvalitnú surovinu vo vinohrade a citlivo s ňou pracovať v pivnici. Slovenské vína dosahujú na zahraničných výstavách výborné výsledky a Slovensko ako malá vinárska krajina sa začína objavovať na Európskej vinárskej mape. V čom sa teda značka Tajna odlišuje?

Víno Tajna

Vinárstvo TAJNA a jeho filozofia

Dnešný náročný zákazník potrebuje utiecť z ruchu dennodenného stresu do prírody a Vinárstvo TAJNA mu práve toto ponúka. Zákazník môže u nás vidieť kde sa konkrétne hrozno dopestovalo, môže si pri koreni priamo ochutnať chuť hrozna a zároveň ho ihneď porovnať s chuťou toho istého vína. Môže vidieť prostredie, ktoré priamo ovplyvňuje kvalitu našich vín, a tým je ideálny juhozápadný svah s krásnym výhľadom na vinohrady vo Vrábľoch, Hornom Ohaji a v pozadí s kontúrami mesta Nitra a vrchu Zobor. Kvalitu tohto terroáru objavili už naši predkovia a zhodnotili, že juhozápadný kopec nad Tajnou, na ktorý celé leto pražia intenzívne lúče slnka, a kde pofukuje v smere z kopca do dediny stabilný vánok, je ideálne miesto pre vinohrad.

Vinárstvo Tajna

Degustovať sa budu nasledovné vína:

 1. Sekt Cuvée du Terroir, Brut
 2. Sauvignon Blanc FRESH 2020, suché
 3. Rizling Vlašský FRESH 2020, suché
 4. Semillion FRESH 2020, polosladké
 5. Rizling Rýnsky 2018, suché
 6. Chardonnay 2018, suché
 7. Cuvée Sari 2017, suché
 8. Cabernet Franc Rosé 2020, polosuché
 9. Cabernet Sauvignon Rosé 2020, polosladké
 10. Dunaj 2019, suché
 11. Cuvée Secret Reserva 2017, suché
 12. Maxx Reserva 2018, suché

Degustácia sa bude konať piatok 9.7.2021 o 18:00 hod. (v priaznivom počasí vo dvore DOMU VÍNA) – P. O. Hviezdoslava 8, 01001 Žilina.

Vstupné:

 • 15€/osoba s vernostnou kartou (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Požiadajte náš personál o vystavenie vašej vernostnej karty – je zdarma

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 8.7.2021

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 
 
 

Cookies používame na zlepšenie vašich skúseností na našich webových stránkach. Prehliadaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.