Načítavam…

Víno Domin & Kušický – Pinot Blanc

Výrobca:

​Ročník: 2017

Biele víno Alkohol 13.5% Slovensko
Suché 0.75 l Veľký Krtíš

 

Typické Rulandské biele, ale pikantnejšie, z jemného podielu ušľachtilej botrytídy (cca 10 až 15 % bobúľ) na strapcoch hrozna.

 

13.00 

Náš vinohrad (A 303009/0464) v obci Vinica na hone Husárka o rozlohe 5 ha nás každý rok obdarí krásnou úrodou. Nebolo tomu inak ani na jeseň roku 2017. Zdravé hrozno sa zbieralo pri
cukornatosti 23°NM. Bedničky sa plnili strapcami s typickými zlatistými bobuľami s náznakmi ušľachtilej botrytídy. V pohári po vyzretí zlatožltá farba bio vína.

Po odbobuľovaní a naležaní sme začali lisovať. Už vylisovaný mušt sľuboval veľké biele bio víno a dnes predkladáme v jednom dúšku harmóniou, plnosť a guľatosťou. Decentná aromatika pinotu naplní všetky vaše zmysly aj keď sa zaraďuje medzi neutrálne odrody.

Vo vôni badať stopy po mede, hruškách a pri fľašovej vyzretosti aj náznak jemnej chlebovinky.

Bez histamínu

 

 

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.

Na začiatku bol zanietený vinár a degustátor Ing. Ján Domin a jeho sen vybudovať rodinné vinárstvo. Po mnohoročných skúsenostiach s výrobou vína za bývalého režimu a s podnikaním s bioproduktami v 90. rokoch sa začal zaoberať myšlienkou:

VIAC INFO

 

Cookies používame na zlepšenie vašich skúseností na našich webových stránkach. Prehliadaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.