Nals Margreid Cabernet Riserva Lafot

Výrobca:

​Ročník: 2019

 

Červené víno Alkohol 14.0% Taliansko
Suché 0.75 l Alto Adige

 

Intenzívna rubínovo červená farba. Elegantná, plná vôňa so stopami po divokých černiciach, čučoriedkach a s jemným balzamikovým a bylinkovým podtónom. Chuť je plná a hustá, s plnou chuťou tanínov a jemným balzamovým záverom.

 

24.60 

Odroda vína: 100% Cabernet Sauvignon

Denominácia: Alto Adige DOC

Nadmorská výška: 220 – 350 m.n.m.

Terroir: Vinice sa nachádzajú v oblasti okolo Magrè, na úpätí mierneho svahu a v nadmorskej výške od 220 do 350 metrov s južnou/juhovýchodnou orientáciou. Biele kriedové štrkové pôdy majú vysoký obsah humusu.

Klíma: Stredomorské podnebie sa vyznačuje horúcimi letami a miernymi zimami, ako aj Ora, teplým popoludňajším vetrom, ktorý prichádza od jazera Garda na juh.

VinifikáciaHrozno LAFOT Cabernet Riserva sa zbiera ručne. Po starostlivom odstopkovaní mušt fermentuje v nerezových tankoch s jemným prečerpávaním. Víno následne zreje 12 mesiacov v barikových sudoch a ďalší rok vo fľaši.

Charakteristika vína: Intenzívna rubínovo červená farba. Elegantná, plná vôňa so stopami po divokých černiciach, čučoriedkach a s jemným balzamikovým a bylinkovým podtónom. Chuť je plná a hustá, s plnou chuťou tanínov a jemným balzamovým záverom.

Teplota podávania16-18 °C

Skladovanie: Skladujte na chladnom mieste pri teplote 10-13°C, s vlhkosťou aspoň 60%.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.