Nals Margreid NM Cuvée Bianco

Výrobca:

​Ročník: 2021

 

Biele víno Alkohol 13.0% Taliansko
Suché 0.75 l Alto Adige

 

Priezračná slamovo žltá farba so strednou hĺbkou. Vo vôni ucítite svieže tóny ananásu, marakuje  (passion fruit) a pokosenej trávy. Nádherné víno s dokonalo osviežujúcou a pikantnou kyselinkou v pozadí. V závere vás príjemne prekvapí vznešená mineralita.

 

10.60 

Odrody vína: 70% Chardonnay, 30% Sauvignon

Denominácia: IGT – Dolomiti

Terroir: Hrozno NM Cuvée je pevne zakorenené v hlbokých kriedových pôdach Magrè a v porfýrových a vápencových štrkových pôdach Nalles bohatých na minerály.

Klíma: Sub-stredomorské podnebie sa vyznačuje horúcimi letami a miernymi zimami, ako aj Ora, teplým popoludňajším vetrom, ktorý prichádza od jazera Garda na juh.

Vinifikácia: Hrozno sa zbiera ručne. Potom sa vyčírený mušt fermentuje približne tri týždne v nerezových tankoch. Pred fľašovaním mladé víno dozrieva na kaloch ďalších päť mesiacov.

Charakteristika vína: Priezračná slamovo žltá farba so strednou hĺbkou. Vo vôni ucítite svieže tóny ananásu, marakuje  (passion fruit) a pokosenej trávy. Nádherné víno s dokonalo osviežujúcou a pikantnou kyselinkou v pozadí. V závere vás príjemne prekvapí vznešená mineralita.

Párovanie: Ľahké jedlá s bielym mäsom

Teplota podávania: 10-12 °C

Skladovanie: Skladujte na chladnom mieste pri teplote 10-13°C, s vlhkosťou aspoň 60%.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

,

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.