Nals Margreid Pinot Grigio Punggle

Výrobca:

​Ročník: 2021

 

Biele víno Alkohol 14.0% Taliansko
Suché 0.75 l Alto Adige

 

Žiarivá bledo slamovo žltá farba. Vo vôni prevládajú jemné tóny marhuľového pyré, liči s jemným podtónom čerstvého tymiánu. Chuť je v ústach zaoblená, hlboká s príjemnou kyselinkou a krásnou aromatikou.

 

22.50 

Odroda vína: 100% Pinot Grigio

Denominácia: Alto Adige DOC

Nadmorská výška: 220 – 250 m.n.m.

Terroir: Kopec, ktorý sa v miestnom dialekte nazýva Punggl, je vysoký iba 50 metrov a rozprestiera sa na juh od Magrè. Nachádza sa v nadmorskej výške 220 až 250 metrov nad morom. Pôda je stratifikácia sivého ílovitého piesku s vysokým obsahom ílu.

Klíma: Stredomorské podnebie sa vyznačuje horúcimi letami a miernymi zimami, ako aj Ora, teplým popoludňajším vetrom, ktorý prichádza od jazera Garda na juh.

VinifikáciaHrozno sa zbiera ručne. Po vylisovaní celého hrozna vyčírený mušt kvasí asi tri týždne v 30 hl drevených sudoch. Následne mladé víno dozrieva na kaloch ďalších osem mesiacov.

Charakteristika vína: Žiarivá bledo slamovo žltá farba. Vo vôni prevládajú jemné tóny marhuľového pyré, liči s jemným podtónom čerstvého tymiánu. Chuť je v ústach zaoblená, hlboká s príjemnou kyselinkou a krásnou aromatikou.

Teplota podávania: 10-12 °C

Skladovanie: Skladujte na chladnom mieste pri teplote 10-13°C, s vlhkosťou aspoň 60%.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.