Nals Margreid Pinot Noir Riserva Jura

Výrobca:

​Ročník: 2020

 

Červené víno Alkohol 14.0% Taliansko
Suché 0.75 l Alto Adige

 

Jasná rubínovo červená farba. Vo vôni nájdete podhubie, ríbezle, maliny a jahody, s podtónmi aromatických bylín. Chuť je čistá, mohutná a elegantná, s plnou chuťou tanínov a vynikajúcou sviežosťou.

 

30.90 

Odroda vína: 100% Pinot Noir

Denominácia: Alto Adige DOC

Nadmorská výška: 350 – 450 m.n.m.

Terroir: Vinič sa nachádza v Oltradige, v nadmorskej výške 350 až 450 metrov, s orientáciou na juhozápad. Pôdu tvorí kompaktná a nepriepustná morénová pôda tvorená sedimentmi z doby ľadovej, bohatými na vápenec, íl a minerály.

Klíma: Stredomorské podnebie sa vyznačuje horúcimi letami a miernymi zimami, ako aj Ora, teplým popoludňajším vetrom, ktorý prichádza od jazera Garda na juhu.

VinifikáciaHrozno JURA Pinot Noir Riserva sa zbiera ručne. Po starostlivom odstopkovaní mušt fermentuje v nerezových tankoch s jemným prečerpávaním. Víno následne zreje v barikových sudoch 12 mesiacov.

Charakteristika vína: Jasná rubínovo červená farba. Vo vôni nájdete podhubie, ríbezle, maliny a jahody, s podtónmi aromatických bylín. Chuť je čistá, mohutná a elegantná, s plnou chuťou tanínov a vynikajúcou sviežosťou.

Teplota podávania16-18 °C

Skladovanie: Skladujte na chladnom mieste pri teplote 10-13°C, s vlhkosťou aspoň 60%.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.