ELESKO – Gewürztraminer

Výrobca:

​Ročník: 2020

Biele víno Alkohol 12.5% Slovensko
Polosuché 0.75 l Modra

 

Jasný zelenožltý iskrivý farebný odtieň, intenzívna korenistá ovocná vôňa pripomína zmes bieleho korenia, karí korenia a klinčekov s pôsobivým tónom bielych karafiátov. Chuť vína je svieža, šťavnatá s dlhou dochuťou exotického ovocia.

 

10.68 

KLASIFIKÁCIA: Akostné odrodové víno, víno s chráneným označením pôvodu D.S.C., biele, polosuché
ODRODA: Tramí­n korenistý (Gewürztraminer)
CHUŤOVÉ A SENZORICKÉ VLASTNOSTI: Jasný iskrivý odtieň zelenožltej farby vína s pekným viskóznym okrajom. V jeho intenzívnej korenistej a ovocnej vôni nachádzame tóny bieleho korenia, liči, klinčekov a po otvorení pôvabnú herbálno-kvetovú stopu po ružiach s nádychom sušeného tropického ovocia. Chuť vína je harmonická k vôni, svieža a šťavnatá s príjemnou stredne dlhou dochuťou po mandarínke i ružovom grepe, ktorú v závere dopĺňa ovocná nota guave zaguľatená jemným zvyškovým cukrom.
ODPORÚČANIE K JEDLU: hlivová krémová polievka s olejom z hľuzovky, pečené jarné kuriatko s medovo-horčicovou marinádou podávané so žihľavovou plnkou a stonkovým zelerom, ázijské špeciality, krémové syry s bielou plesňou
SERVIS VÍNA: pri teplote 9 – 11 °C v kalichoch na biele vína s objemom 300 – 370 ml
FĽAŠOVÁ ZRELOSŤ: 1-5 rokov
Z DENNÍKA VINÁRA: Víno pochádza z nemeckej selekcie pôvodného klonu Tramínu korenistého (Gewürztraminer) s výraznejšou korenistou arómou. Odrodu pestujeme vo vinici Zoya. Každoročne nám prináša zaujímavú extraktívnu úrodu s nižším výnosom a vyššou cukornatosťou, ako Tramín červený. Pri spracovaní hrozna sme dbali na šetrnú a reduktívnu cestu s dôrazom na zachovanie výrazného odrodového charakteru a nežnej stopy zvyškového cukru pre zjemnenie jeho temperamentu v bukete i v celkovom dojme vína.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.

V ELESKO vyrábame krásne vína výlučne z vlastnej produkcie hrozna.

Ak ste sa rozhodli pre prémiové vína, ktoré sú cenené na Slovensku i vo svete, je nám cťou a potešením.

VIAC INFO