Kunstler Riesling Rheingau Berg Schlossberg GG

Výrobca:

​Ročník: 2020

 

Biele víno Alkohol 13.0% Nemecko
Suché 0.75 l Rheingau

 

Legendárny, elegantný a precízny rizling z najstrmšej vinohradníckej lokality v Hesensku. Kremenná pôda charakterizuje jasné a intenzívne arómy konzervovaného citrónu, liči, ruže a pazúrika. Silné a koncentrované na podnebí, s jemnou mineralitou a živou kyselinkou.

 

54.96 

2020 VDP.GROSSE LAGE
Krajina pôvodu: Nemecko

Odroda hrozna: Rizling Rýnsky (Riesling)
Ročník: 2020
Triedenie podľa cukornatosti: Suché
Stupeň kvality: VDP.Grosse Lage
Lokalita: Rüdesheimer Berg Schlossberg

Charakteristika vína
Legendárny, elegantný a precízny rizling z najstrmšej vinohradníckej lokality v Hesensku. Kremenná pôda charakterizuje jasné a intenzívne arómy konzervovaného citrónu, liči, ruže a pazúrika. Silné a koncentrované na podnebí, s jemnou mineralitou a živou kyselinkou.

Vyzrievanie vína vo veľkom drevenom sude

Analytika
Alkohol: 12,5 % obj
Zvyškový cukor: 7,3 g/l
Kyselina: 6,2 g/l

Archivačný potenciál: 18-25 rokov

Kombinácia s jedlom: S bielym mäsom, rybami a morskými plodmi

Charakteristika lokality
Názov lokality sa vzťahuje na hrad Ehrenfels, ktorý dali postaviť arcibiskupi z Mainzu okolo roku 1211 ako ochranný a mýtny hrad. Charakteristické kremencové pôdy vyžadujú od viniča mimoriadne úsilie na prežitie, pretože táto lokalita je najstrmšou vinicou v Rheingau. Námaha v tejto svetoznámej lokalite sa vypláca legendárnymi, elegantnými vínami.

Víno
Kremencové rizlingy sa vyznačujú jemnou mineralitou a živou až výdatnou kyselinkou. Sú to štíhle, jemne pripravené vína s elegantnými ovocnými vlastnosťami. Vína majú obrovský potenciál zrenia na najlepšej úrovni a vyvíjajú sa až po 4 až 5 rokoch.

Podložie
Kremencové pôdy sú sutinové pôdy. Surovina, z ktorej sa tieto pôdy vyvinuli, vznikla v dobách ľadových. Intenzívne mrazové zvetrávanie mechanicky rozdrvilo veľmi tvrdú horninu na hrubé bloky, kamene a piesočnatú jemnú zeminu. Medzi horninovými vrstvami kremenca sa vždy nachádzala ílovitá bridlica. Tá zvetrala na jemnú, hlinitú pôdu bohatú na minerály. Oxidy železa pokrývali kamene a jemnú zeminu červenkastou farbou – typickým kremencom. V lete sa úlomky kremenca roztápali a sypali sa dolu svahom. Na svojej ceste nabral bridlicu a spraš, ktoré sa primiešali do kamennej sutiny. Tým sa zlepšila úrodnosť pôdy, pretože kremenec pozostáva takmer výlučne z minerálneho kremeňa. Pôda bola takto niekoľkokrát premiešaná. Miešanie slúži na prekyprenie a homogenizáciu pôdy pri príprave na novú výsadbu.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.