Kunstler Riesling Rheingau Holle GG

Výrobca:

​Ročník: 2020

 

Biele víno Alkohol 13.0% Nemecko
Suché 0.75 l Rheingau

 

Mužný rizling s veľkou komplexnosťou, silou a jemnou dĺžkou. Mladistvá a hravá vôňa broskyne, ružového grapefruitu, sušených marhúľ, s kvetinovými tónmi. Elegantné, jemné na podnebí, so živou kyselinkou, jemnou mineralitou a dlhým, objemným záverom.

 

42.96 

2020 VDP.GROSSE LAGE
Krajina pôvodu: Nemecko

Odroda hrozna: Rizling Rýnsky
Ročník: 2020
Triedenie podľa cukornatosti: Suché
Stupeň kvality: VDP.Grosse Lage
Lokalita: Hochheimer Hölle

Charakteristika vína
Mužný rizling s veľkou komplexnosťou, silou a jemnou dĺžkou. Mladistvá a hravá vôňa broskyne, ružového grapefruitu, sušených marhúľ, s kvetinovými tónmi. Elegantné, jemné na podnebí, so živou kyselinkou, jemnou mineralitou a dlhým, objemným záverom.

Vyzrievanie vína vo veľkom drevenom sude

Analytika
Alkohol: 13 % obj
Zvyškový cukor: 4,2 g/l
Kyselina: 5,8 g/l
Archivačný potenciál: 18-30 rokov

Kombinácia s jedlom: S bielym mäsom, rybami a morskými plodmi

Charakteristika lokality
Celková plocha: 48,7 hektára Vinárstvo Künstler z nej vlastní: 9,6 ha

Poloha
Názov Hölle je odvodený od slova „Halde“, čo znamená „strmá hora, svah, úbočie“, takže nie je možné prekladať ho ako peklo (očistec). Až do 13. storočia vlastnila toto miesto kolínska kapitula, ktorá Hochheim predala v roku 1273 arcibiskupstvu Mainz spolu s „pôdou a ľuďmi“. Vinohrad sa zvažuje s 15 % sklonom ku rieke Mohan. Rozprestiera sa po južnej riečnej terase na brehu s úrodnými diluviálnymi sedimentmi na treťohorných vápencoch. Vinicu charakterizuje mimoriadne teplé podnebie, chránené svahom a odrazom slnečných lúčov od vody Mohanu. Z tejto lokality pochádza najstaršia písomná zmienka o odrode rizling na svete z roku 1435.

Víno: sila a dochuť
Vína vykazujú mineralitu a kyselinku harmonizovanú s príjemnou súhrou ovocia a korenia. V mladosti bývajú zatvorené. Majú však enormný potenciál starnutia a potom vykazujú nielen veľký objem, ale aj minerálnu kyslosť. Rastú tu vína obrovskej sily a minerality, ktoré sa na podnebí spájajú a vytvárajú chutnú synergiu. Vína, ktoré si svojim mladistvým elánom získali mnohých skúsených znalcov.

Podložie
Asi pred 18 až 33 miliónmi rokov sa ílovité jemné usadeniny usadili v stojatej vode treťohorného mora. Okrovo sfarbený cyrénsky slieň tvorí tvrdé podložie Hölle. To pozostáva z najjemnejších čiastočiek hliny a veľkého množstva vápna. Tvorí hustý substrát, ktorý zadržiava presakujúcu vodu a tvorí prekážku v raste koreňom viniča. Hlinený slieň pokrýva prach z doby ľadovej. Sypká hnedá sprašová hlina má vyrovnávajúci účinok. Vinič tu dostáva dostatok vody a vzduchu. Nad ním je ornica, sfarbená do čierno-hneda od humusu a naneseného kompostu.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.