Domaine Faiveley – Rully Les Villeranges

Výrobca:

​Ročník: 2020

 

Biele víno Alkohol 13.0% Francúzsko
Suché 0.75 l Burgundsko

 

Číra, svetložltá farba a svieža vôňa charakterizovaná kremičitými, minerálnymi tónmi. Chuť je hladká, okrúhla a veľmi výrazná s jemným dotykom acidity, ktorá pretrváva v sviežom závere.

 

25.70 

Ročník:
Rok 2019 je svieži a vyvážený ročník. Objemy sú nízke, aj keď kvalita je vynikajúca. Rok 2019, ktorý sa vyznačuje extrémnymi poveternostnými podmienkami a dokonale zdravým a aromatickým hroznom, zaznamenal slabé zrážky (o 50 % menej ako zvyčajne), niekoľko mrazov v apríli/máji, po ktorých nasledovali horúčavy v lete. Zber sa začal v pondelok 9. septembra na Côte Chalonnaise a skončil sa 21. septembra na Côte de Nuits.
Popis lokality:
Dedinka Rully bola obývaná už od staroveku a jej vína sa už dlho tešili povesti výnimočnosti. V roku 1629 dostal kráľ Ľudovít XIII. od Rullyho darom 22 sudov vína pri ceste cez Chalon-sur-Saône. Biele víno z Rully je teraz jedným z najznámejších vín Côte Chalonnaise.
Odroda hrozna:
Chardonnay

Spracovanie hrozna:
Hrozno sa zbiera a triedi ručne. Pred usadzovaním sa mušt extrahuje pomocou pneumatického lisu. Alkoholové kvasenie trvá 4 týždne a prebieha pre časť muštu (50 %) vo francúzskych dubových sudoch, z ktorých 10 % je nových. Doba zrenia trvá 16 mesiacov za pravidelného miešania. To umožňuje vínu vyvinúť jemné drevité tóny pri zachovaní jeho sviežosti a osobitého charakteru.
Chuťové a senzorické vlastnosti:
Číra, svetložltá farba a svieža vôňa charakterizovaná kremičitými, minerálnymi tónmi. Chuť je hladká, okrúhla a veľmi výrazná s jemným dotykom acidity, ktorá pretrváva v sviežom závere.
Odporúčanie k jedlu:
Pečený losos, zeleninová terina
Servis vína: pri teplote 10°C až 12°C

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.