Champagne Jean Dumangin HOMMAGE 2017 Premier Cru

Výrobca:

 

 

Šumivé víno Alkohol 12.0% Francúzsko
Brut 0.75 l Champagne

 

Jemná vôňa sa nesie v znamení bieleho ovocia (broskyňa, šťavnatá hruška) a sviežich citrusov (ružový grapefruit a yusu). Pri otvorení fľaše sa objaví minerálny dotyk (po kriede) a brioška. Chuť je plná bielych plodov (mirabeliek) a štrukturovaná v pozadí. Elegantná champagne v nuansách, ktorej dominuje sviežosť a ovocie.

 

50.00 

Pocta Jeanovi Dumanginovi
HOMMAGE je špeciálne cuvée vyrobené na pamiatku Jeana, štvrtej generácie výrobcu šampanského, ktorý zomrel krátko po zbere v roku 2017. Jeho investícia do Maison Dumangin a odovzdanie jeho know-how nám dnes umožňujú rozvíjať šampanské charakteru, v čistom rešpekte k rodinnej tradícii. Rok 2017 bol skvelým rokom pre Chardonnay, Jeanovu obľúbenú odrodu hrozna. Výsledky prvých degustácií vín uskutočnených s našim enológom vo februári 2018 nás nadchli a utešili pri myšlienke vytvoriť toto Cuvée Spéciale.

Terroir:
Grande Montagne de Reims: Chigny-les-Roses,
Ludes, Rilly-la-Montagne, Taissy, Cormontreuil.
Priemerný vek vinohradov: 35 rokov

Blending:
100% Chardonnay
4 roky vyzrievalo vo fľaši

Dosage:
9 g/l

Degustačné poznámky:
Jemnosť a noblesa, vôňa odkrýva biele ovocie (broskyňa, šťavnatá hruška) a čerstvé citrusové plody (ružový grapefruit). Po prevzdušnení objavíme aj náznak minerálu (krieda) a briošky. V chuti je mäsité s košíkom bielych plodov (mirabelkové slivky) a na podnebí štruktúrované. Cuvée Hommage je gastronomické šampanské plné nuancí, v ktorom dominuje ovocnosť a sviežosť, záver je zaoblený. Dobre sa páruje s ustricami, duseným morským vlkom a na konci jedla hruškovú granitu.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.