Poliziano – Asinone DOCG

Výrobca:

​Ročník: 2016

Červené víno Alkohol 14.5% Taliansko
Suché 0.75 l Toskánsko
RP WE JS
94 94 92

 

Nádherné vyvážené taníny spolu s kyselinkou dávajú tomuto vínu vznešenosť. Postupne sa odhaľujú sladké zadymené tóny tabaku prelínajúc sa so živočíšnosťou. V chuti objavíte krémové stopy po kôstkovom ovocí. Prevažne slivky a čierne čerešne.

 

51.60 

Klasifikácia:
Vino Nobile di Montepulciano DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita)
Odroda:
V najlepších ročníkoch sa vyrába z čistého Sangiovese. V ostatných ročníkoch môže byť zarhnutý približne 10% podiel Colorino a Canaiolo
O víne:
S niekoľko ročnými skúsenosťami a nepretržitým experimentovaním vo vinici, vzniklo víno „Asinone“ z najkvalitnejšieho hrozna. Víno Nobile di Montepulciano, teda vznešené víno z Montepulciana – „Asinone“ predstavuje azda kvalitou najvyššie vyjadrenie ich produkcie a taktiež ich najúspešnejšieho predstaviteľa medzi tradíciou, územím a enologickými inováciami. Je vyrábané z odrody hrozna Sangiovese a vyjadruje rozoznateľný štýl a definovaný charakter. Je taktiež veľmi atraktívne pre mnohých náročných milovníkov vína.
Chuťové a senzorické vlastnosti:
Zvláštna mikroklíma a hlinená pôda dávajú vínu vyvážený plný charakter s veľkou eleganciou na podnebí. Rozdrvené okvetné lístky ruže, červená čerešňa, ríbezle, kakao, vanilka, čučoriedky a sušené bylinky sú vo vôni veľmi pekne zvýraznené.  Postupne sa odhaľujú sladké zadymené tóny tabaku prelínajúc sa so živočíšnosťou. Nádherné vyvážené taníny spolu s kyselinkou dávajú tomuto vínu vznešenosť. V chuti objavíte krémové stopy po kôstkovom ovocí. Prevažne slivky a čierne čerešne. Stopa balsamica otvára plnú, vyváženú chuť. Pôvabné a hodvábne v chuti, s vynikajúcou rovnováhou. Uzatvára sa záverom s veľkou perzistenciou po ovocí. Zvýraznená elegancia pred mohutnosťou. Vyzrieva do krásy.
Zrenie:
16-18 mesiacov vo francúzskych dubových tonneaux.
Potenciál:
Viac ako 20 rokov
Rozloha viniča:
12-hektárová vinica Asinone sa nachádza v nadmorskej výške 380 až 400 m nm na juhozápadnej strane cesty, ktorá klesá z Montepulciana do Torrita di Siena. Vinice sú staršie ako 30 rokov (niektoré korene staršie ako päťdesiat rokov) a produkujú drobné bobule Prugnolo.
Pôda:
Hlinitá pôda, miestami až kamenistá

Toto víno odporúčame dekantovať aspoň hodinu.

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.

 

Montepulciano, oblasť s bohatou históriou v samotnom srdci Toskánska.
Vášeň pre prírodu a pre víno.

Snaha o dokonalosť začína hroznom dopestovaným vo vlastných vinohradoch, vysadených v pôde s osobitou mikroklímou.
Tu vzniklo Poliziano a v priebehu rokov rástol s vášňou, profesionalitou a odhodlaním.

VIAC INFO