Kunstler Riesling Rheingau Berg Rottland GG

Výrobca:

​Ročník: 2020

 

Biele víno Alkohol 12.5% Nemecko
Suché 0.75 l Rheingau

 

Rizling s obrovskou mineralitou z legendárnej lokality. Zrelé jablko, mandarínka a pomarančové kvety vo vôni, priame a štýlové na podnebí s výraznou kyselinkou a minerálnym záverom. Rüdesheimer Berg tu ukazuje všetku svoju silu, komplexnosť a eleganciu.

 

42.96 

2020 VDP.GROSSE LAGE
Krajina pôvodu: Nemecko

Odroda hrozna: Rizling Rýnsky
Ročník: 2020
Triedenie podľa cukornatosti: Suché
Úroveň kvality: VDP. Grosse Lage
Lokalita: Rüdesheimer Berg Rottland

Charakteristika vína
Rizling s obrovskou mineralitou z legendárnej lokality. Zrelé jablko, mandarínka a pomarančové kvety vo vôni, priame a štýlové na podnebí s výraznou kyselinkou a minerálnym záverom. Rüdesheimer Berg tu ukazuje všetku svoju silu, komplexnosť a eleganciu.

Vyzrievanie vína vo veľkom drevenom sude

Analytika
Alkohol: 12,5 % obj
Zvyškový cukor: 6,8 g/l
Kyselina: 6,7 g/l

Archivačný potencial: 18-25 rokov

Kombinácia s jedlom: S bielym mäsom, rybami a morskými plodmi

Charakteristika lokality
So sklonom 33 percent sa Berg Rottland predstavuje na západnom okraji Rüdesheimu, veľmi blízko k legendárnej Rheintiefe „Binger Loch“. V rokoch 1031 až 1051 daroval arcibiskup z Mainzu túto bývalú pustatinu vinohradníkom z Rüdesheimu a Eibingeru, ktorí úhor premenili na jeden z najznámejších strmých svahov v Rheingau. Z toho je odvodený názov pochádzajúci z hornonemeckého „Rotten“, čo sa chápe ako čistinka na vinohradnícke využitie. Pôda v Berg Rottland má veľa kamenistých častí s bridlicou, kremencom a štrkom, z ktorých niektoré sú jemne pokryté sprašou. Okrem toho je tu optimálna mikroklíma od Rýna s vysokým množstvom svetla a žiarenia, s vynikajúcim zásobovaním vodou, čo hroznu v Berg Rottland do značnej miery pomáha optimálne dozrieť.

Víno
Vzácna kombinácia kremenca a bridlice v udržateľnej sprašovej hline v strmom svahu vedie k jedinečnej kombinácii kamenistej, slanej, vnútornej tvrdosti, ktorá v spojení s veľkou silou a telom viedla už v storočí predtým k legendárnym vínam.

Pôda
Ílovitá bridlica tvorí podložie v „Rottlande“. V dobách ľadových sa bridlicová hornina mrazom rozštiepila na úzke platne. Keď pôda opäť rozmrzla, drvina sa zmiešala s jemným zvetrávaným materiálom a naviatou sprašou. Kašovitá „sutina“ stekala dole svahom. Pôda sa stáročiami vinohradníckeho využívania výrazne zmenila. Čiastočne sa premiestnila ornica a hlbokým oraním sa viackrát premiešalo podložie. S cieľom kompenzovať straty pôdy a zlepšiť pôdne vlastnosti lokality bol aplikovaný pôdny materiál z bezprostredného okolia a zmiešaný s pôdou. Najnovšia pôdna aplikácia obsahuje svetlohnedú, len mierne zvetranú horninu.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.