Kunstler Riesling Rheingau Hochheimer Herrnberg Trocken

Výrobca:

​Ročník: 2020

 

Biele víno Alkohol 13.0% Nemecko
Suché 0.75 l Rheingau

 

Rizling rýnsky s presnou a priamočiarou štruktúrou. Vo vôni svieža ovocná vôňa limetky a marhule. Minerálne a plné na podnebí, výrazná kyselinka je pekne vyvážená ovocím.

 

16.92 

2020 VDP.ERSTE LAGE
Krajina pôvodu: Nemecko

Odroda hrozna: Rizling Rýnsky
Ročník: 2020
Triedenie podľa cukornatosti: Suchý
Stupeň kvality: VDP. Erste Lage
Lokalita: Hochheimer Herrnberg

Charakteristika vína
Rizling rýnsky s presnou a priamočiarou štruktúrou. Vo vôni svieža ovocná vôňa limetky a marhule. Minerálne a plné na podnebí, výrazná kyselinka je pekne vyvážená ovocím.

Vyzrievanie vína
V nerezovom tanku a vo veľkom drevenom sude – 35%

Analytika
Alkohol: 13 % obj
Zvyškový cukor: 5,1 g/l
Kyselina: 6,3 g/l

Archivačný potenciál: 8-12 rokov

Kombinácia s jedlom: So šalátmi, cestovinami, morskými plodmi a bielym mäsom

Charakteristika lokality
Hochheimer Herrnberg je lokalita s rozlohou 32,5 hektára. Vinárstvo Künstler z nej vlastní 5,0 ha. Názov lokality „Herrnberg“ je odvodený od vlastníkov cirkevného pôvodu (kolínska kapitula, po roku 1273 arcibiskupstvo z Mainzu). Na východe Hochheimu nájdeme takmer výlučne vápencové podložie. Vinica Herrnberg je najbohatšia na vápenaté uhličitany v celom Rheingau.

Víno: mineralita a jemnosť
Charakter tohto rizlingu formujú dva substráty: svetlý, piesčitý spraš a starý vápenec. Výsledkom sú minerálne vína s ovocnosťou, korením a veľmi vyváženou, jemnou kyselinkou. Vína sú už ako mladé veľmi pitelné, ale vekom ešte vyzrievajú do elegancie.

Podložie
Podložie je vyplnené vápencovým podložím. Nad ním je piesčitý spraš, bohatý na vápenec. Tvorí úrodný pôdny substrát lokality. Vrstva vápencových kameňov chránila pieskový spraš pred eróziou. Neskôr sa na vrchnej vrstve vytvorila silná vrstva humusu a kompostu. To podporuje priaznivú mikroklímu, pretože tmavý humus sa na slnku rýchlo zahrieva a je dobre prevzdušnený. Vápencové balvany na povrchu pôdy navyše ukladajú teplo a cez noc ho odovzdávajú viniču.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.