Gustave Lorentz Qui l’Eût Cru Orange Wine

Výrobca:

​Ročník: 2022

 

Oranžové víno Alkohol 14.0% Francúzsko
Suché 0.75 l Alsasko

 

Krásna pastelová oranžová farba. Vo vôni nájdete príjemné náznaky po lupeňoch ruží, arabskom mede, korenia a mandarínkovej kôre, ktoré sa prelínajú s vôňou ovocia a vôňou vareného vína z Alsaska!

 

16.30 

Odroda hrozna:
36% Pinot Gris, 46% Gewurztraminer, 18% Sylvaner
Chuťové a senzorické vlastnosti:
Krásna pastelová oranžová farba. Vo vôni nájdete príjemné náznaky po lupeňoch ruží, arabskom mede, korenia a mandarínkovej kôre, ktoré sa prelínajú s vôňou ovocia a vôňou vareného vína z Alsaska! Chuť je svieža, plná a štrukturovaná. Dochuť je príjemne dlhá s elegantnými stopami po mineralite v závere.
Odporúčanie k jedlu:
Grilovaná chobotnica s beluga šošovicovým ragú, pošírovaná treska s pečeným topinamburoma lieskovcami, grilované jaňacie teriyaki s hubami, špargľou, kelom a hráškovými strukmi podávané so soba rezancami a bylinkovým wasabi dresingom.
Pôvod/Výroba vína:
Hrozno bolo zbierané z kopcov okolo dedinky Bergheim s prevažne ťažkej pôdy zloženej z hliny a vápenca. Po ručnom zbere a macerácii hrozna nasleduje 2-mesačné alkoholové kvaseníe s dokonalým zvládnutím vinifikácie, ktoré neumožňuje pridanie kvasiniek alebo siričitanov.

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

, , ,

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.

Tradičné alsaské vinárstvo. Okrem štandartných alsaských odrôd pestujú aj Chardonnay, ktorej celá úroda sa využíva na výrobu “Crémant d´Alsace”.

Vinárstvo Gustave Lorentz je jedno z najstarších a posledných alsaských vinárstiev, ktoré je vlastnené jednou rodinou.

Toto vinárstvo je na trhu už od roku 1836, čo znamená, že majú dlhoročné skúsenosti v pestovaním hrozna a výrobou vína. V súčasnosti je to už 6. generácia, ktorá riadi túto spoločnosť.

VIAC INFO