Gustave Lorentz Crémant d’Alsace Brut Rosé

Výrobca:

Šumivé víno Alkohol 12.7% Francúzsko
Brut 0.75 l Alsasko

 

Vo vôni je tento Crémant svieži a jemný. Vyznačuje sa vôňou po červených bobuľách, ako sú ríbezle alebo čierne ríbezle; so svojou vyváženou kyselinkou má tento šumivý crémant osviežujúci no zároveň zamatový, čistý a suchý záver.

 

19.90 

Odroda:
100% Pinot Noir
Chuťové a senzorické vlastnosti:
Vo vôni je tento Crémant svieži a jemný. Vyznačuje sa vôňou po červených bobuľách, ako sú ríbezle alebo čierne ríbezle; so svojou vyváženou kyselinkou má tento šumivý crémant osviežujúci no zároveň zamatový, čistý a suchý záver.
Odporúčanie k jedlu:
Tento Crémant Rosé, sa podáva pri teplote od 5 do 7 ° C. Dokáže inšpirovať množstvo gastronomických chodov počas celého priebehu, od aperitívu cez ľahké Meditare, predjedlo, pizzu alebo cestoviny s paradajkovým základom. Vhodné taktiež k niektorým dezertom z červeného ovocia.
Vinifikácia:

Výroba tohto Cremant d´Alsace si vyžaduje veľmi prísne podmienky výroby a nepretržitú starostlivosť. Vlastnoručne sa zberá len to najlepšie hrozno (bez akéjkoľvek stopy hniloby), ďalej sa starostlivo presunie do lisu s ohľadom na pravidlá totožné s “Méthode Champenoise”. Po tradičnej fermentácii „Vin de Base“ v nerezových tankoch  sa v samotnej fľaši uskutočňuje druhá fermentácia „Prise de mousse“ v chladných pivniciach. Tento prírodný fenomén si vyžaduje súčasne trpezlivosť a starostlivosť o každú fľašu. Po dvojročnom období dozrievania „Sur lattes“ sa fľaše rotujú postupne počas 4 dní z horizontálnej do vertikálnej polohy, aby sa usadeniny kvasiniek nahromadili v hrdle fľaše. V okamihu „dégorgement“ je hrdlo fľaše zamrznuté a v uzavretom ľade je sediment vystreľovaný prirodzeným tlakom. Následne sa pridá požadované množstvo expedičného likéru, na fľašu sa dá korok a zadrôtuje sa.
Alkohol (% obj.): 12,7
Zvyškový cukor (g/l): 8,44
Obsah kyselín (g/l): 5,9
Objem (l): 0,75

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.

Tradičné alsaské vinárstvo. Okrem štandartných alsaských odrôd pestujú aj Chardonnay, ktorej celá úroda sa využíva na výrobu “Crémant d´Alsace”.

Vinárstvo Gustave Lorentz je jedno z najstarších a posledných alsaských vinárstiev, ktoré je vlastnené jednou rodinou.

Toto vinárstvo je na trhu už od roku 1836, čo znamená, že majú dlhoročné skúsenosti v pestovaním hrozna a výrobou vína. V súčasnosti je to už 6. generácia, ktorá riadi túto spoločnosť.

VIAC INFO