Gustave Lorentz Crémant d’Alsace Zéro Dosage

Výrobca:

Šumivé víno Alkohol 12.7% Francúzsko
Brut Nature 0.75 l Alsasko

 

Svetlo žltá až číra farba s jemnými a dlhotrvajúcimi bublinkami. Jemná a okúzľujúca vôňa po bielych kvetoch prechádzajúcich do jablka a hrušiek. Chuť je jemná, veľmi príjemná s osviežujúcimi bublinkami s náznakmi po citrusoch a bielej hrušky.

 

19.90 

Odroda:
74% Auxerrois/Pinot Blanc, 21% Chardonnay, 5% Riesling
Chuťové a senzorické vlastnosti:
Svetlo žltá až číra farba s jemnými a dlhotrvajúcimi bublinkami. Jemná a okúzľujúca vôňa po bielych kvetoch prechádzajúcich do jablka a hrušiek. Chuť je jemná, veľmi príjemná s osviežujúcimi bublinkami s náznakmi po citrusoch a bielej hrušky.
Odporúčanie k jedlu:
Tento Crémant d´Alsace Zéro Dosage je vhodný ako aperitív ku všetkým oslavám, najlepšie podávaný medzi 5 a 7°C.
Vinifikácia:
Výroba tohto Cremant d´Alsace si vyžaduje veľmi prísne podmienky výroby a nepretržitú starostlivosť. Vlastnoručne sa zberá len to najlepšie hrozno (bez akéjkoľvek stopy hniloby), ďalej sa starostlivo presunie do lisu s ohľadom na pravidlá totožné s “Méthode Champenoise”. Po tradičnej fermentácii „Vin de Base“ v nerezových tankoch  sa v samotnej fľaši uskutočňuje druhá fermentácia „Prise de mousse“ v chladných pivniciach. Tento prírodný fenomén si vyžaduje súčasne trpezlivosť a starostlivosť o každú fľašu. Po dvojročnom období dozrievania „Sur lattes“ sa fľaše rotujú postupne počas 4 dní z horizontálnej do vertikálnej polohy, aby sa usadeniny kvasiniek nahromadili v hrdle fľaše. V okamihu „dégorgement“ je hrdlo fľaše zamrznuté a v uzavretom ľade je sediment vystreľovaný prirodzeným tlakom. Následne sa pridá požadované množstvo expedičného likéru, na fľašu sa dá korok a zadrôtuje sa.
Alkohol (% obj.): 12,7
Zvyškový cukor (g/l): 1,45
Obsah kyselín (g/l): 7,1
Objem (l): 0,75

Limitovaná edícia: 4000 fliaš

 

Cukornatosť

Druh vína

Krajina

Oblasť

Odroda

, , ,

Producent

Nie sú tu zatiaľ žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, môžu zanechať komentár.

Tradičné alsaské vinárstvo. Okrem štandartných alsaských odrôd pestujú aj Chardonnay, ktorej celá úroda sa využíva na výrobu “Crémant d´Alsace”.

Vinárstvo Gustave Lorentz je jedno z najstarších a posledných alsaských vinárstiev, ktoré je vlastnené jednou rodinou.

Toto vinárstvo je na trhu už od roku 1836, čo znamená, že majú dlhoročné skúsenosti v pestovaním hrozna a výrobou vína. V súčasnosti je to už 6. generácia, ktorá riadi túto spoločnosť.

VIAC INFO