Degustácia vín PETER ZEMMER

Vinárstvo

Vinárstvo Peter Zemmer už po generácie vyrába vína najvyššej kvality, ktoré odrážajú vysokohorský charakter pestovateľského regiónu. Ich cieľom je spracovať zdravé hrozno čo najprirodzenejšie pomocou moderných a inovatívnych technológií. Vo vinohrade sa formuje expresívny charakter vín. Intenzívna starostlivosť o vinič a starostlivý výber sú základnými predpokladmi vynikajúcich vín.

Po zbere hrozno starostlivo lisujú, následne kvasí a dozrieva v pivnici, vždy s najväčším rešpektom k prírode. Ležanie na jemných kvasinkách dáva ich vínam rovnováhu a textúru. Mimoriadne vína s vinohradníckym charakterom dozrievajú vo veľkých aj malých dubových sudoch, z ktorých sa vychádzajú tie najlepšie vína. Peter Zemmer prikladá veľký význam výrobe prírodných vín, ktoré presne vystihujú charakter pôvodu. Fascinujúca súhra medzi tradíciou a inováciou, človekom a okolím, zmyslom a zmyselnosťou nachádza výraz vo vášni a citlivosti, s ktorou Peter Zemmer uvádza do života svoje vína.

Jeho hlavným záujmom je zachovanie pôvodného charakteru vín. To sa dá dosiahnuť len starostlivým sledovaním viniča a podporou jeho prirodzeného rastu.

Terroir

Dobrá pôda a mikroklimatické, vysokohorské a pritom mierne podnebie prispievajú k rastu hrozna najvyššej kvality.

Dno údolia okolo Cortiny a široký výber odrôd viniča je rovnako rozmanitý ako krajina, Priaznivé klimatické podmienky produkujú veľkú rozmanitosť vynikajúceho hrozna: veľa hodín slnečného svitu (v priemere 1 800 za rok), priaznivá priemerná teplota (18 °C), dobré rozloženie zrážok, prúdenie vetra a dobre prevzdušnená pôda prispieva k dobrému rastu hrozna a tým zabezpečuje vysokú kvalitu vín. Pôdy pozostávajú z dolomitu, vápenca a ľadovcových nánosov štrku, piesku a ílu. Po zasnežených zimách poskytujú horské potoky dostatok vody. Veľké teplotné výkyvy medzi dňom a nocou počas leta podmieňujú hrozno ku tvorbe hrubej šupky, čím dodávajú vínam ich intenzívnu chuť. Popoludní fúka suchý a chladný vánok nazývaný „Ora“ v celom regióne, od jazera Garda až po Merano a Bressanone. Ten v podstatnej časti zabraňuje hnilobe po dažďoch.

Degustovať sa budú nasledovné vína:

  1. Chardonnay Millesimato Spumante, Brut
  2. Muller Thurgau, Suché
  3. Pinot Grigio, Suché
  4. Pinot Grigio Giatl, Suché
  5. Chardonnay, Suché
  6. Sauvignon Blanc, Suché
  7. Gewurztraminer, Suché
  8. Schiava, Suché
  9. Pinot Noir, Suché
  10. Lagrein, Suché

Degustácia sa bude konať v piatok 24.11.2023 o 18:00 hod. v DOMe VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina.

Vstupné:

20€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 23.11.2023 v doobedňajších hodinách.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *