Degustácia vín “Ostrožovič”

Vinárstvo

Víno sa rodí vo vinici, zreje v pivnici, ale pramení predovšetkým zo srdca. Tieto tokajské vína z neho vyvierajú už takmer tridsať rokov; v čarovnom kúte Slovenska, vo Vinohradníckej oblasti Tokaj, kde sa dokonale snúbi bohatstvo prírody s prácou hrdých vinárov. Ich rodina sa stará o 58 hektárov rodivých vinohradov a vyrába vína najvyššej kvality. V tufových pivniciach im zrejú tokajské výbery, ktoré víťazia v súťažiach po celom svete, ale nezabúdajú ani na ľahké vína vhodné pre každú príležitosť. S ich prácou sa stretnete v reštauráciách, baroch či vinotékach.

Víno Ostrožovič

Len zo zdravého a kvalitného hrozna možno vyrobiť vynikajúce a výnimočné víno. Vo firme Ostrožovič spol. s r. o. sa orientujú na maximálne možnú kvalitu dopestovaného hrozna.

Vlastné vinohrady a dnes, po rokoch mravenčej práce, aj sebestačnosť vo výrobe hrozna sú ich veľkou devízou. Táto firma obrába cca 55 ha rodivých vinohradov, z toho 10 ha mladých vinohradov v treťom roku. Tento vinohrad im v jeseni 2012 dal svoju prvú, panenskú úrodu hrozna. Vinohrady tejto firmy sa nachádzajú na tých najkvalitnejších honoch slovenskej časti Vinohradníckej oblasti Tokaj – Vlčina, Chotár a Makovisko.

Víno Ostrožovič

Tieto vinohrady obhospodarujú systémom integrovanej produkcie hrozna, ktorá zahŕňa súbor ochranných opatrení na reguláciu škodlivých činiteľov. Využívajú sa ekonomicky, ekologicky i toxikologicky prijateľné metódy pre udržiavanie škodlivých organizmov pod prahom hospodárskej škodlivosti. Pri dodržiavaní zásad v systéme IP sa znižuje počet chemických ošetrení i hnojenia, čo prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti a neškodnosť pestovaných viníc, ale aj šetrenia životného prostredia. Je to systém šetrný k prírode a k ľuďom!!!

Víno Ostrožovič

Degustovať sa budú nasledovné vína:

 1. Devín Kolekcia Solaris CHOP
 2. Special Collection Furmint
 3. Special Collection Lipovina
 4. Special Collection Muškát žltý
 5. Special Collection Hankove
 6. Special Collection Víno kráľovnej Alžbety
 7. Tokajské samorodné suché
 8. Tokajské samorodné sladké
 9. Tokajský výber 3 putňový
 10. Furmint Kolekcia Saturnia hrozienkový výber
 11. Lipovina Kolekcia Saturnia cibébový výber
 12. Tokaj cuvée MYSTERIA Kolekcia Saturnia ľadové víno

Degustácia sa bude konať piatok 25.6.2021 o 18:00 hod. vo dvore DOMU VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina.

Vstupné:

 • 17€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)
 • 15€/osoba s vernostnou kartou (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Požiadajte náš personál o vystavenie vašej vernostnej karty – je zdarma

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 24.6.2021

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *