Degustácia vín z vinárstva CSERNUS

Tradícia a vášeň v každej fľaši

Vinárstvo CSERNUS s jeho hlboko zakorenenou tradíciou a vášňou pre výrobu kvalitných vín sa stalo jedným z najvýznamnejších vinárstiev v regióne. Toto rodinné vinárstvo, ktoré sa nachádza v malebnom srdci vinárskej oblasti, je symbolom kvality a oddanosti vinárskemu umeniu.

História vinárstva CSERNUS

História vinárstva CSERNUS siaha až do 19. storočia, keď prví členovia rodiny začali pestovať vinič na úrodných svahoch. S postupom času a s každou ďalšou generáciou sa vinárstvo rozrastalo a zdokonaľovalo svoje postupy. Dnes, po viac ako sto rokoch, je vinárstvo CSERNUS synonymom pre kvalitné víno a autentickú vinársku skúsenosť.

Oblasť a podnebie

Vinárstvo CSERNUS sa nachádza v nádhernej vinárskej oblasti, ktorá je známa svojím ideálnym podnebím a pôdnymi podmienkami pre pestovanie viniča. Región, v ktorom sa vinárstvo nachádza, sa vyznačuje miernymi zimami a teplými letami, čo vytvára optimálne podmienky pre dozrievanie hrozna. Pôda je bohatá na minerály, čo dodáva vínam jedinečný charakter a hĺbku.

Úspechy a ocenenia

Vinárstvo CSERNUS si počas svojej dlhej histórie vybudovalo povesť výrobcu prémiových vín. Ich vína získali množstvo medzinárodných ocenení a uznaní na prestížnych vinárskych súťažiach, čo len potvrdzuje výnimočnú kvalitu ich produktov.

Víno z vinárstva CSERNUS

Sortiment vinárstva CSERNUS zahŕňa širokú paletu vín, od jemných bielych, cez červené a elegantné ružové vína. Medzi najobľúbenejšie vína patrí ich Pesecká Leánka, ktorá sa vyznačuje sviežou ovocnou arómou a jemnou aciditou a Chardonnay Battonage, ktoré očarí svojou intenzívnou chuťou a dlhým dozrievaním v drevených sudoch. Každá fľaša vína je výsledkom starostlivej práce a vášne, ktorú vinári vkladajú do každého kroku výroby.

Zaujímavosti o Vinárstve CSERNUS a Oblasti

 1. Tradičné metódy výroby: Vinárstvo CSERNUS si zachováva tradičné metódy výroby vína, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Aj napriek moderným technológiám, základné postupy zostávajú nezmenené, čo zabezpečuje autentickú chuť a kvalitu ich vín.
 2. Ekologické pestovanie: Vinárstvo sa zameriava na ekologické pestovanie viniča, minimalizujúc používanie chemikálií a uprednostňujúc prírodné postupy, ktoré chránia životné prostredie a zachovávajú biodiverzitu oblasti.
 3. Turistické atrakcie: Okolie vinárstva je bohaté na historické a prírodné krásy. Návštevníci môžu objavovať malebné dedinky, historické pamiatky a krásne vinice, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné výhľady.

Degustovať sa budú nasledovné vína:

 1. Sauvignon Blanc 2022 – suché
 2. Sauvignon Blanc 2023 – suché
 3. Veltlínské Zelené 2023 – suché
 4. Rizling Rýnsky 2023 – polosuché
 5. Pirogránit – Rizling Rýnsky 2022 – polosuché
 6. Rulandské Biele SELECTION 2022 – suché
 7. Battonage Chardonnay 2022 – suché
 8. Láva Cuvée 2023 – polosuché
 9. Frankovka Modrá SELECTION 2021 – suché
 10. Orange Wine – Rizling Vlašský 2021 – suché

Degustácia sa bude konať v piatok 14.6.2024 o 18:00 hod. v DOMe VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina.

Vstupné:

20€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 13.6.2024 v doobedňajších hodinách.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *