Degustácia vín SKOVAJSA

Malokarpatská vinohradnícka oblasť: Klenot Slovenského Vína

Malokarpatská vinohradnícka oblasť, skrytá medzi zvlnenými kopcami a údoliami, je klenotom slovenského vinárstva. Tento región, známy pre svoje unikátne podnebie a pôdu, ponúka ideálne podmienky pre pestovanie hrozna a tvorbu výnimočných vín. Pozrime sa bližšie na to, čo robí tento kút sveta takým špeciálnym.

Podnebie a pôda

Malokarpatská oblasť je poznačená svojím kontinentálnym podnebím, s teplými letami a chladnými zimami. Tento kontrast v teplote spolu so zemitou pôdou vytvára ideálne podmienky pre rozvoj výnimočných hroznových odrôd. Svojou zemepisnou polohou a mikroklímou poskytuje región Malých Karpát vynikajúce prostredie pre vinohradníctvo.

Typické odrody

Medzi typické odrody pestované v tejto oblasti patria rôzne odrôdy bieleho a červeného vína. Medzi bielymi odrodami dominujú Müller-Thurgau, Rizling vlašský a Veltlínske zelené, kým medzi červenými nájdeme Frankovku, Modrý Portugal a Svätovavrinecké. Každá z týchto odrôd prináša dozrievajúcemu hroznu jedinečný charakter a chuťové nuansy.

Zaujímavosti a kultúrne dedičstvo

Okrem viníc a vinohradníctva je Malokarpatská oblasť bohatá aj na históriu a kultúrne dedičstvo. Zo stredovekých hradov a zámkov, ktoré sa týčia nad vinohradmi, po tradičné dedinské osady a miestne remeslá, tento región ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí pre návštevníkov. Pre milovníkov vína je Malokarpatská vinohradnícka oblasť ako raj na zemi.

Vinárstvo SKOVAJSA

V srdci Malokarpatskej vinohradníckej oblasti nájdeme vinárstvo SKOVAJSA, známe svojou oddanosťou ku kvalite a vášnivým prístupom k vinárstvu. Ich vinice sú starostlivo obhospodárované a odrody sú vyberané s dôrazom na autenticitu a výnimočnosť. Toto rodinné vinárstvo sa snaží prenášať dušu Malých Karpát do každej fľaše svojich vín a ponúka návštevníkom príležitosť ochutnať to najlepšie, čo tento región môže ponúknuť.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť je neustále objavovaným pokladom pre milovníkov vína z celého sveta. Svojou bohatou históriou, jedinečným podnebím a výnimočnými vínami si zaslúži miesto na stole každého milovníka dobrého vína.

Degustovať sa budú nasledovné vína:

  1. Rizling vlašský IDENTITY 2023, suché
  2. Veltlínske Zelené IDENTITY 2023, suché
  3. Chardonnay IDENTITY 2023, suché
  4. Pinot Blanc IDENTITY 2023, suché
  5. Veltlínske Zelené TERROIR 2022, suché
  6. Chardonnay SELECTION 2021, suché
  7. Rizling rýnsky TERROIR 2022, polosuché
  8. Hibernal IDENTITY 2023, sladké
  9. Svätovavrinecké rosé FRESH 2023, suché
  10. Neronet IDENTITY 2020, suché

Degustácia sa bude konať v piatok 3.5.2024 o 18:00 hod. v DOMe VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina.

Vstupné:

20€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 2.5.2024 v doobedňajších hodinách.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *