Degustácia talianskych vín

Najbližšia degustácia bude opäť výnimočná. Po veľkom úspechu z degustácie Rieslingov sme si tentokrát pre Vás pripravili vína z Talianska. Vína z vinárstiev ako Donnafugata, či Poliziano patria medzi špičku nielen na domácej pôde v Taliansku, ale sú vysoko rešpektovanými a uznávanými vinárstvami po celom svete. Svedčia za to svojou precíznosťou a dokonalosťou vo výrobe vína. A preto sme sa rozhodli aj Vám sprostredkovať tento jedinečný zážitok vo forme degustácie u nás, v DOME VÍNA.

Vinárstvo Donnafugata (Sicília)

Ponúkajú svetu vína vyznačujúce sa čistotou a komplexnosťou. Vína, ktoré sú schopné zaujať a urobiť radosť tým, ktorí ich ochutnávajú. Chcú reprezentovať dokonalosť “Made in Italy”, dialóg medzi umením a vínom, čo sa im pravidelne darí. Ich vína môžete nájsť v tých najlepších reštauráciach sveta a ich vína sú vysoko nadpriemerne hodnotené medzi svetovými odborníkmi na víno ako je Robert Parker, či James Suckling.

Donnafugata

Vinárstvo Poliziano (Toskánsko)

Snaha o dokonalosť začína hroznom z vlastných viníc. Každé z ich vín sa vyrába hlavne z hrozna Sangiovese, ktoré sa v tejto oblasti volá historickým názvom Prugnolo Gentile

Odroda Sangiovese je trochu chameleón; ľahko mení svoju genetiku tak, aby sa prispôsobila prostrediu. Po celom Taliansku existuje mnoho rôznych mutácií odrody, čo vedie k veľmi chuťovo odlišným vínam. Od jemných kvetinových jahodových vôní Montefalco Rosso cez intenzívne tmavé a trieslové vína Brunello di Montalcino (Sangiovese Grosso), pozamatové aovocné Rosso di Montepulciano (Sangiovese klon Prugnolo Gentile) a Vino Nobile di Montepulciano .

Poliziano

Máte jedinečnú možnosť porovnať charakter dvoch talianskych oblasti. Z jednej strany Sicíliu a z druhej Toskánsko z TOP svetových vinárstiev.
Degustovať sa bude 10 vzoriek.

 1. Donnafugata – Sedara
 2. Donnafugata – Sherazade
 3. Donnafugata – Bell´Assai
 4. Donnafugata – Angheli
 5. Donnafugata – Sul Vulcano Rosso
 6. Poliziano – Rosso di Montepulciano
 7. Poliziano – Vino Nobile di Montepulciano
 8. Poliziano – In Violas Cortona – Merlot
 9. Poliziano – Morellino di Scansano
 10. Poliziano – Chianti

Degustácia sa bude konať piatok 18.9.2020 o 18:00 hod. v priestoroch DOMU VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina…

Vstupné: 20€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať

Degustácia sa uskutoční za aktívnej účasti 2 vinárov, ktorých komentáre o víne budú prenášané online.

Prosíme o Vaše potvrdenie účasti na e-mail “vychutnaj@vychutnaj.sk” do štvrtka 17.9.2020

 • Samozrejme, nezabudli sme ani na tých, ktorí ešte prežívajú posledné dni svojej dovolenky. Vy si môžete vína objednať (min. 6) a doručíme Vám ich do miesta vašej dovolenky. Samozrejme obdržíte aj link na online účasť na tejto degustácii.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *