Načítavam…

Degustácia vín Peter Podola

O spoločnosti

Mladý, vitálny človek schopný obohatiť ľudí o nové pozitívne podnety. Skrýva v sebe renesančného ducha. Meno úzko späté s Vinárskym domom Petra Podolu. Je reprezentantom, majiteľom a pivničným majstrom miléniového, rodinného vinárstva. Prvopočiatky vinárstva „genius vinum“ sú v predchádzajúcich skúsenostiach generácií rodiny z okolia Valtíc. Mať veľké ciele, svoj osobitý vlastný štýl so súhrou moderných technológií je zárukou pestrej a solídnej produkcie vín. V roku 2000 vinárstvo investovalo do podstatnej technologickej obnovy so zámerom byť prémiovým vinárstvom, so schopnosťou naplniť očakávania náročných zákazníkov. Vinárstvo si zakladá pri spracovaní na výberovej kvalite vstupujúceho hrozna do vinifikácie. V prevažnej miere nakupujú hrozno, ide o vyber z regiónov Strekova a Mužle od dlhodobých partnerov a pestovateľov Ing. Miroslava Petrecha a Attila Szabó. Vína vinárstva v Kopčanoch pri Holíči sú takmer všetky výberové, prívlastkové s osobitým charakterom. Ročná produkcia vinárstva je cca 96 tisíc fliaš. Charakteristickáje pestrá ponuka vín. Ich spoločným cieľom je sprostredkovať krásny pocit a potešenie z vína pre každú príležitosť.

Krajina

Mužla, obec vo východnej časti Podunajskej nížiny. Známa svojimi okolitými vinohradmi. Korene viniča hlboko prerastajú a nasávajú minerálnu silu z pestrého podložia sedimentárnych hornín pradávnych treťohôr (pieskovce, vápnité ílovce, zlepence). Terasy vinohradov sú z naviatych spraší a sprašových hlín bohatých na vápnik – vitálny prvok života. Krajinu vekmi vytrvalo pretínali, ovládali poslovia zeme a slnka. Vtláčali svoje stopy, ohýbali južné chrbty pahorkatín. Dunaj, modrá stuha vlievajúca život, sviežosť a panónske vetry vrývajúce nepokojnú myšlienku, meniac vzhľad, plynutie krajiny.

Harmónia

Zeme, slnka a vánku. Premena práce rúk. Výberové strapce hrozna z viníc Mužle sú výnimočné vysokou cukornatosťou, schopnosťou tvoriť cibéby, skoncentrovať úžasné spektrum sviežich vôní a chutí bielych a modrých odrôd do buketu vína. Vínu vniesli charakter a dobré veno.

Degustovať sa budú nasledovné vína:

 1. Sauvignon – kabinetné/suché r.18
 2. Chardonnay – neskorý zber/suché r.18
 3. Breslava – neskorý zber/suché r.18
 4. Tramín Červený – neskorý zber/suché r.18
 5. Rizling Rýnsky – neskorý zber/suché r.18
 6. Frankovka Modrá – výber z hrozna/suché r.17
 7. Merlyn (Merlot) – akostné značkové/suché r.18
 8. Cabernet Sauvignon – výber z hrozna/suché r.17
 9. Alibernet – výber z hrozna/suché r.17
 10. Cabernet Sauvignon Rosé – výber z hrozna/polosladké r.18
 11. Pálava – výber z hrozna/polosladké r.18

Degustácia sa bude konať piatok 15.11.2019 o 18:00 hod. v priestoroch DOMU VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina

Vstupné:

15€/osoba s vernostnou kartou (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Požiadajte náš personál o vystavenie vašej vernostnej karty – je zdarma

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 
 
 

Cookies používame na zlepšenie vašich skúseností na našich webových stránkach. Prehliadaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.