Degustácia vín z vinárstva Gustave Lorentz

Spoznajte Alsasko, klenot vinárskeho sveta

Vitajte v srdci Európy, kde sa zem dotýka neba a vinice sa vinú pozdĺž nádhernej krajiny. Alsasko, ten magický kútik sveta, je miestom, kde sa história vinárstva splieta s podmanivou prírodou a zážitkami pre vaše chuťové poháriky.

Historické korene vína

Na cestách časom sa nám odhaľujú tajomstvá. Alsasko sa dokáže pochváliť svojou vinárskou históriou, ktorá siaha hlboko do minulosti. Už od čias rímskych legií, ktoré si tu našli odpočinok, až po stredoveké opátstva, ktoré vinice kultivovali s láskou, každý kúsok pôdy v Alsasku je prepojený s vínom.

Podnebie a podložie

Slnko, zem a láska – to je recept na úspech vinohradníctva v Alsasku. S jeho kontinentálnym podnebím a rozmanitým podložím od granitu po vápenec, Alsasko poskytuje ideálne prostredie pre pestovanie hrozna. Slnečné letá a chladné zimy dávajú vínam z Alsaska svoj charakteristický štýl a komplexnosť.

Najznámejšie Odrody

Riesling, Gewürztraminer, Pinot Gris a Sylvaner – to sú len niektoré z najznámejších odrôd, ktoré nájdeme v Alsasku. Každá odroda má svoj vlastný charakter a šarm, čo dáva Alsasku širokú paletu chuťových možností pre každého milovníka vína.

Zaujímavosti a poklady

Od pôvabných dedín s historickými vinicami po majestátne zámky a záhrady, Alsasko je miestom, kde objavy nikdy nekončia. Turisti môžu preskúmať mestečká ako Colmar s ich farebnými domčekmi alebo sa vydať na výlet do údolí vin Alsaska, kde sa tisíce viníc dotýkajú oblohy.

Vinárstvo Gustave Lorentz: Zárukou excelentnosti

Medzi hviezdami alsaských vinárstiev sa vyníma vinárstvo Gustave Lorentz. S viac ako dvesto ročnou tradíciou a vášňou pre kvalitu, Gustave Lorentz produkuje vína, ktoré zrkadlia štýl a eleganciu Alsaska. Ich vína majú hlbokú štruktúru a bohaté arómy, čo ich robí neodolateľnými pre každého milovníka vína.

Pre zákazníkov, ktorí túžia po kvalitných vínach, Gustave Lorentz je tou správnou voľbou. S ich bohatou históriou, ekologickou udržateľnosťou a výnimočnou kvalitou, Gustave Lorentz ponúka vína, ktoré sú nielen nápojom, ale aj skutočným umením.

Medzinárodné Uznávanie: Vína z Gustave Lorentz majú medzinárodné uznanie a ocenenia, čo svedčí o ich výnimočnej kvalite a prestíži. Ich vína sú vyhľadávané sommeliermi, kritikmi a milovníkmi vína z celého sveta.

Prečo by ste mali ponúkať ich vína vo svojom podniku? Pretože vaši zákazníci si zaslúžia len to najlepšie – a vína z vinárstva Gustave Lorentz sú to najlepšie, čo Alsasko môže ponúknuť.

Degustovať sa budú nasledovné vína:

 1. Gustave Loretnz – CREMANT D´ALSACE, Brut
 2. Gustave Loretnz – Pinot Blanc RĚSERVE, Suché
 3. Gustave Loretnz – Pinot Blanc RĚSERVE, Suché
 4. Gustave Loretnz – FLEURELLE, Suché
 5. Gustave Loretnz – Pinot Gris RĚSERVE, Suché
 6. Gustave Loretnz – Pinot Gris EVIDENCE, Suché
 7. Gustave Loretnz – Gewurztraminer EVIDENCE, Polosuché
 8. Gustave Loretnz – Gewurztraminer RĚSERVE, Polosladké
 9. Gustave Loretnz – Qui l’Eût Cru – Orange Wine, Suché
 10. Gustave Loretnz – Pinot Noir RÉSERVE, Suché
 11. Gustave Loretnz – Pinot Noir EVIDENCE, Suché

Degustácia sa bude konať v piatok 10.5.2024 o 18:00 hod. v DOMe VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina. V prípade slnečného počasia sa degustácia uskutoční na dvore.

Vstupné:

20€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 9.5.2024 v doobedňajších hodinách.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *