Degustácia vín Nals Margreid

“Alto Adige: Krajina vín, kde sa kultúra mieša s prírodou”

V severnej časti Talianska, v srdci pohoria Dolomity, leží jedna z najfascinujúcejších vinárskych oblastí sveta – Alto Adige. Toto malé ale pôsobivé územie je domovom pre niektoré z najvyššie položených viníc v Európe a ponúka jedinečný pohľad na spojenie medzi vinárskou tradíciou a úchvatnou prírodou.

Podnebie v Alto Adige je výnimočné. So striedajúcimi sa vplyvmi stredomoria a alpského podnebia, tu vznikajú vína s bohatou škálou chutí a aromatikou. Vinice sú rozmiestnené na strmých svahoch, čo prináša výnimočnú kvalitu hrozna.

Podložie tejto oblasti je rozmanité, čo umožňuje pestovanie rôznych odrôd. Medzi najtypickejšie patrí Pinot Bianco, Pinot Grigio, Gewürztraminer a Lagrein. Pinot Bianco je známy pre svoju jemnú ovocnú chuť a osviežujúcu kyselinku, zatiaľ čo Lagrein, miestna špecialita, ponúka plné telo a robustné tóny tmavého ovocia.

Jednou z najuznávanejších vinárstiev v Alto Adige je Nals Margreid. S hlbokými koreňmi v historickej dedine Nalles a obklopená nádhernými vinicami, je toto vinárstvo synonymom pre excelentné víno a oddanosť k tradícii. Ich portfólio zahŕňa širokú škálu vín, od osviežujúcich bielych po zemité červené, vždy odzrkadľujúce jedinečný charakter tohto terroir-u.

Vinárstvo Nals Margreid, so sídlom v malebnom mestečku Nalles v oblasti Alto Adige, patrí medzi najvýznamnejšie a najuznávanejšie vinárstva v celej severnej časti Talianska. Jeho história siaha až do 9. storočia, keď bol kláštor v Nalles založený benediktínmi (mníchmi). Vinice, ktoré kláštor vlastnil, poskytovali kvalitné hrozno pre liturgické účely, a tak sa začala dlhá tradícia vinárstva v tejto oblasti.

Alto Adige je skutočným rajom pre milovníkov vína, kde sa kultúra stretáva s prírodou a každý pohár je plný jedinečnosti. A Nals Margreid je jeho žiarivou hviezdou, ohromujúcou nás svojou oddanosťou kvalite a vášňou pre víno.

Degustovať sa budú nasledovné vína:

  1. Cuvée Chardonnay · Sauvignon NM, suché
  2. Pinot Blanc Berg, suché
  3. Chardonnay Kalk, suché
  4. Pinot Grigio Hill, suché
  5. Sauvignon Stein, suché
  6. Gewürztraminer Leiten, suché
  7. Schiava Pfefferburger, suché
  8. Lagrein Sand, suché
  9. Pinot Noir Angra, suché
  10. Merlot – Cabernet Vangar, suché

Degustácia sa bude konať v piatok 26.4.2024 o 18:00 hod. v DOMe VÍNA – P. O. Hviezdoslava 8, 010 01 Žilina.

Vstupné:

20€/osoba (v cene je zahrnutá 5€ poukážka na nákup vina z ochutnávky, zľavy nie je možné kumulovať)

Prihlásiť sa na degustáciu môžete mailom: vychutnaj@vychutnaj.sk do štvrtka 25.4.2024 v doobedňajších hodinách.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

DOM VÍNA Žilina – P.O.Hviezdoslava 8, Žilina – oproti železničnej stanici v smere ku železničnému podjazdu – žltá budova, parkovanie vo dvore zdarma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *